Reklamlar


Sekmeler

ReloadEvery (Otomatik Sayfa Yenileme)

Çok basit olarak anlatmak gerekirse be eklenti dilediğiniz İnternet sitelerini otomatik olarak yenilemenize olanak sağlar. Bu ne işimize yarayacak diye sorarsanız özellikle sınav sonuçları, ÖSYM sayfaları, atama sonuçları gibi İnternet üzerinde size bildirilen açıklamalar için kullanabilirsiniz. F5’e basmaktan yorulan parmaklarınız... (Devamını okuyun)

Location Bar Enhancer

Location Bar Enhancer eklentisi sayfa ağı (Breadcrumb) olan sitelerde o an nerede bulunduğunuzu gösteren güzel bir eklentidir. Örneğin Firefox Eklenti sitesinde şu an bulunduğunuz sayfa;  Ana Sayfa>Firefoxeklentileri-sekmeler/Location-bar-enhancer bu eklenti sayesinde tek tıklama ile Firefox Eklentileri – Sekmeler bölümüne geçebilirsiniz… işte... (Devamını okuyun)

IE Tab (Firefox İçinde Explorer Açma)

Ülkemizde malesef pek çok internet sitesi (özelliklede kamu siteleri) yeni ve güncel tarayıcılarla çalışmamaktadır. Bu durum pek çok önemli işlemi yaparken güvensiz olarak kabul edilen İnternet Explorer’ı kullanmak zorunda olduğumuz gerçeğini bir kez daha bize sunmuş oluyor. İşte tamda bu... (Devamını okuyun)

QuickFox Notes

Firefox eklentileri arasında belkide en fazla iş yapabilen eklenti bu olsa gerek. QuickFox Notes basit bir not tutma eklentisi gibi gözüksede oldukça fazla özelliğe sahip bir asistan gibi çalışıyor.  Pek çok görüntüleme seçeneklerinin yanında not aldığınız konular hakkında google aramaları... (Devamını okuyun)

New Tab Homepage (Yeni Sekme Düzenleme)

Firefox yazılımı varsayılan olarak yeni sekmelerinde boş sayfa vermektedir. Bunun başlıca nedeni yeni sekme açan kullanıcıların zaten bir adres yazmak istemesinden yeni sekme açmasındandır. Ancak bazen kullanıcılar yeni sekmelerinde de Ana Sayfalarını (örneğin: www.google.com ) görmek istiyor. İşte bu eklendi... (Devamını okuyun)

Foxtab

Firefox ile açtığınız sayfaları 3 boyulu olarak görmenize olanak sağlayan bu eklenti, sayfa geçişleri sırasında hızınıza hız katacaktır. Bunun yanında görüntülediği 3D sayfaların içeriklerinide gösterdiğinden gitmek istediğiniz sayfayı aramanız gerekmeyecektir.  ... (Devamını okuyun)

IE Tab Plus (Firefox içinde Explorer)

Firefox kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi asp, aspx gibi kodlamalara sahip internet sitelerinde bazı kodlama sorunları yaşamak. Özellikle Türkiye’de ki devlet siteleri, alışveriş siteleri ve bazı banka sitelerinde bu tür sorunlar çok yaşanmaktadır. Explorer kullanmayı sevmeyen Firefox kullanıcıları için geliştirilen... (Devamını okuyun)

All-in-One Sidebar

Bir diğer açık kaynak tarayıcı Opera’dan esinlenerek oluşturulan eklenti ekranınıza bir panel açarak çok kullanılan özelliklerin bu alana atılmasına yardımcı oluyor. Dosya indirimleri, uzantılar, sitenin kaynak kodları ve benzeri pek çok özelliğe tek tıklamayla ulaşabiliyorsunuz.  ... (Devamını okuyun)

Etiketler:         

RAMBack

Firefox’u sıklıkla kullanan kullanıcıların yüklemesi gereken bu eklenti, gereksiz yere RAM tüketimini önleyerek bilgisayar performansınızı üst düzeye çıkartır. Eklentinin her hangi bir ayar bölümü bulunmamaktadır. Eklenti yüklendikten sonra direk çalışmaya başlamaktadır.... (Devamını okuyun)

Etiketler:         

Tab Sidebar

Firefox deneyimlerinizi geliştirecek bu yararlı eklenti, ayarlarından seçeceğiniz bölüme bir menü (sidebar) ekliyor. Tab Sidebar, Firefox’un istediğiniz tarafına bir pencere açar ve bütün tabların küçük birer önizlemeleriyle birlikte yenile, kapat, geri-ileri gibi düğmelerle yönetebilmenizi ve görüntüleyebilmenizi sağlar. Bu ek sayesinde... (Devamını okuyun)

Etiketler: