Reklamlar


Gizlilik ve Güvenlik

search.findwide.com , services.freshy.com Silme Kaldırma

Öncelikle Firefox Eklentiler (CTRL + SHIFT + A yada “about:addons” ) bölümüne geçerek Eklentiler kısmından Fresyh Toolbar ‘ı kaldırmanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayarınızda freshy toolbar yüklü ise program ekle kaldırdan kaldırmanız gerekiyor. Tüm bunları yaptığınız halde hala bilgisayarınızda Firefox’u açtığınızda... (Devamını okuyun)

Empty Cache Button (Firefox Çerez Silme)

Taramaz internet kullanıcıları için hızlı ve kolay yoldan Firefox Çerezlerini ve Tampon Belleklerini silmeye yarayan güzel bir eklenti. F9 klavye kısa yolu ile Firefox penceresini kapatmadan çok hızlı bir şekilde internet tarayıcınızın geçmişini silebilirsiniz. Ayarlar bölümünde yer alan seçimleri sayesinde... (Devamını okuyun)

MinimizeToTray revived

Pek çoğumuz Firefox’u sürekli açık bırakıyoruz ancak kullanmadığımız zamanlarda ve ekranda görünmesini istemediğimiz zamanlarda Firefox’u güzelce gizleyebileceğimiz bir eklenti MinimizeToTray Revived. Firefox’u sistem tepsine koyduğu (saatin bulunduğu yer system tray) simgeye küçülten bu eklenti iş yerlerinde yaramazlık yapanların çok işine... (Devamını okuyun)

IE Tab (Firefox İçinde Explorer Açma)

Ülkemizde malesef pek çok internet sitesi (özelliklede kamu siteleri) yeni ve güncel tarayıcılarla çalışmamaktadır. Bu durum pek çok önemli işlemi yaparken güvensiz olarak kabul edilen İnternet Explorer’ı kullanmak zorunda olduğumuz gerçeğini bir kez daha bize sunmuş oluyor. İşte tamda bu... (Devamını okuyun)

Adblock Plus Pop-up Addon

Pek çok sitenin kötü reklam yerleştirmelerinden , splash dediğimi gözümüze gözümüze sokulan reklamlardan, bir yere tıkladığınızda bir anda açılan pencerelerden bıktıysanız bu eklenti tam size göre. Açılır pencereleri engelleyebileceğiniz gibi pek çok reklam alanını da sağ tıklayarak engelleyebilirsiniz.... (Devamını okuyun)

LastPass Password Manager

LastPass Password Manager basit anlamı ile şifre yöneticisidir. Diğer şifre yöneticilerinden ayrılan en temel özelliği, şifrelerinizi istediğiniz her yerden ulaşabileceğiniz şekilde depolaması. Kısaca anlatmamız gerekirse şifre ile giriş yaptığınız pek çok site var, her birine farklı farklı şifreler atadınız, sadece... (Devamını okuyun)

pwgen (şifre oluşturma)

pwgen, firefox kullanıcılarının girdikleri sitelerde güçlü şifreler oluşturması için yapılmış bir eklentidir.  Oluşturulacak şifreler oldukça güvenli şifreler olmaktadır. Ancak bu zor şifreleri hatırlamanız zor olduğundan bir başka eklenti olan Secure Login eklentisini de yüklediğinizde oluşturduğunuz bu sağlam şifreleri hatırlamak zorunda... (Devamını okuyun)

Element Hiding Helper for Adblock Plus

Bu eklentide, Adblock eklentisinde olduğu gibi reklamları engellemenizi sağlıyor. Adblock genel olarak görsel reklamları engellediği için bu eklentiye ihtiyaç duyulmuş. Bu eklenti size metin reklamlarınıda engellemede yardımcı oluyor. Ayrıca sizin atayacağınız çeşitli elementlerle de faklı türdeki reklamları da engelleyebilirsiniz.... (Devamını okuyun)

Flashblock

Flash reklamlardan sıkılan, kotalı internet kullanıcıları için hazırlanmış bir eklenti. Bir web sayfasını açtığınızda sayfa içerisinde bulunan bütün flash animasyonlarını tespit ederek engeller ve siz tıkladığınızda çalışmasını sağlar. Eklentinin tespit edebildiği flash versiyonları; * Macromedia Flash * Macromedia Shockwave *... (Devamını okuyun)

Locationbar2

Bu eklenti ziyaret ettiğiniz sitelerin adres bağlantılarını adres çubuğunda net ve görsel destekli bir şekilde göstererek özellikle çok sık kullanılan fishing hack yönetimne karşı uyanık olmanızı sağlar. Fishing Hack yöntemi özellikle bankaların alan adlerine çok benzer şekillerde alan adı alınarak... (Devamını okuyun)