Reklamlar


Ekim, 2010

Html Validator (HTML Hatalarını Bulma)

HTML Validator Firefox ve Mozilla içinde HTML doğrulama ekleyen Mozilla uzantısıdır. Bir HTML sayfasının hataların sayısı durum çubuğunda bir simge şeklinde tarama sırasında görülür.... (Devamını okuyun)

Firebug (Web Sitesi Açıklarını Bulma)

Firebug eklentisi ile web sayfalarınızdaki html, css ve javascript hatalarınızı öğrenebilirsiniz. Bu sayede tasarımlarını yaptığınız sitelerin ne durumda olduklarını çok kısa sürede test etme şansınız olur.  ... (Devamını okuyun)

IE Tab Plus (Firefox içinde Explorer)

Firefox kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi asp, aspx gibi kodlamalara sahip internet sitelerinde bazı kodlama sorunları yaşamak. Özellikle Türkiye’de ki devlet siteleri, alışveriş siteleri ve bazı banka sitelerinde bu tür sorunlar çok yaşanmaktadır. Explorer kullanmayı sevmeyen Firefox kullanıcıları için geliştirilen... (Devamını okuyun)

Screengrap (Ekran Görüntüsü – Screen Shot)

Bu eklentimiz ile web sayfalarının görüntüsünü çeşitli şekillerde ister kopyalayabilir isterseniz .png formatında çıkarttırabilirsiniz. Çok kullanışlı olan bu eklentiyi yüklemenizi tavsiye ederiz…  ... (Devamını okuyun)

Etiketler:                                         

Font Finder (Yazı karakteri bulma)

Adında anlaşabileceği gibi bu eklenti ile web sayfalarında bulunan yazıların fontları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Eklenti ayrıca renk, font türü, bırakılan boşluk ve kullanılan elementlere kadar detaylı bilgi sunmakta. Web geliştiriciler, tasarımcılar ve meraklı bilgisayar kullanıcıları için gerekli bir eklenti.... (Devamını okuyun)

Etiketler:                                                     

Color Zilla (Renk Kodu Öğrenme)

Bu eklenti ile web sayfaları üzerindeki beğendiğiniz renklerin kodlarını RGB veya Hex kodu şeklinde alabilirsiniz. Ayrıca eklenti içinden renk paletinide kullanarak kendi zevkinize göre renkler oluşturmakta mümkün. Gelişmiş menü seçenekleri sayesinde webmaster’lar için çok kullanışlı bir eklenti. Neredeyse tamamı TÜRKÇE... (Devamını okuyun)

Etiketler: